проектот на внатрешен дизајн вклучува создавање на концептот сопствен, единствен за секој клиент, па ако се најде себе си во стил на дизајн во портфолиото е затоа што се различни, секој човек е уникатен на свој начин и персонализираниот дизајн проект што ние го создаваме за вас дефинитивно ќе ве претстави во целосен израз на вашиот животен стил и личност.

Првиот чекор - контактирајте со нас или испратете е-пошта на плановите за градба што планирате да ги организирате за да добиете понуда за цени и нашите специјалисти ќе ве контактираат за подетална дискусија и на крај за состанокот.

3D понуди за проектот се приспособени и прилагодени за секоја област и особено украсување стил. На првиот состанок ќе разговараат во детали прашања поврзани со дестинацијата на секоја соба, ние се идентификуваат стилот на услуги во заедницата и откако договорот ќе ја посети локацијата за да се организира за проверка димензии првичните скици и цртање нов рекорд е дали промените на поделба.

Создавање и дизајнот на еден проект бара многу часови на макотрпна работа, учење многу каталозите од кои можеме да го изберете вистинскиот производи, особено соодветен стил и не и најмалку важно право буџет за клиент производи кои incadrandu- нив во дизајнот на проектот, тогаш ние ќе му обезбеди на клиентот, така што резултатот ќе биде токму онака како внатрешна декорација во проектот 3D.

Ние им нудиме на нашите клиенти потребна поддршка за да го реализираат проектниот проект, за да можат да се одлучат за еден од трите сервисни пакети креирани според нивните потреби.

Nobili PRO ИНТЕРВЕР ДИЗАЈНСКА СЕРВИСА (3D персонализиран концепт, проектна мапа, материјална понуда)

- куќи, модерни вили цени-14 19 евра / квадратни метри, во зависност од областа и видот на поделба.

- куќи, куќи класичен цена 16 22 евра / квадратни метри, во зависност од областа и видот на поделба.

куќа внатрешен дизајн цена Внатрешен дизајн цените на куќите.

- апартмани, студија цени 20-30 евра / квадратни метри во зависност од избраната површина и стил.цена внатрешен дизајн станови Цени за внатрешен дизајн станови.

Планирање и оптимизација простор, 3D дизајн, дизајн на мебел, фотореалистични слики, на сајтот дизајн (скици 2D со електрични и санитарни инсталации, цртежи 3D со мебел creat- скала цртежи создадени тавани, repartitioning, итн Цената за материјалите што ги - се користи во проектот, материјали што ги снабдуваме директно).

ПРЕМИУМ ВНАТРЕШНА ДИЗАЈНСКА СЛУЖБА (КЛУЧОТ) - цени На барање

Планирање и оптимизација простор, 3D дизајн, дизајн на мебел, фотореалистични слики, на сајтот дизајн (скици 2D со електрични и санитарни инсталации, цртежи 3D со мебел creat- скала цртежи создадени тавани, repartitioning, итн Ofeta цената на материјалите што ги ve користи во материјали проект ќе обезбеди директно).
Управување со проекти кои вклучуваат:
-Да се ​​договори за изградба и за внатрешни работи, ако веќе постои дизајн фирма посветени на помагање и координирање на работата на местото (чекори планирање работа, проверка и следење на работата за да се исполнат дизајн на проектот).
-Да се ​​договори сопствени мебел производители (мебел мониторинг и верификација на производството со цел да се усогласат со креативни концепти и техничките податоци листови на нацрт дизајн на мебел).
-Претставување на збирки на мебел во Италија, следење на испораката и монтажа на нарачаниот мебел.
-Понуда испорака и инсталација на сите материјали додадени на проектот.
За да можеме да одговориме на барањата на нашите клиенти од други градови во земјата и во странство создадовме:

ONLINE КОРПОРАТИВЕН ДИЗАЈН ДИЗАЈНСКА СЛУЖБА

- цени 14-19 евра / м2 за куќи, модерни вили.

- цени на еврото за 16-22 за класични вили.

- цени 22-35 euro / m2 за апартмани, студија.

што е она што значи:
- Испратете ги скиците и сликите од внатре до е-поштата наведена на страницата.
-Во најкратко време ќе ја добиете понудата за цена и ќе ве контактира консултант од компанија кој ќе објасни како работи оваа услуга.
-По прифаќањето на вашата понуда, ќе добиете прилагодена форма која ќе треба да ја пополните и да ја испратите по пошта. Овој лист бара информации за дестинацијата на секоја соба, избраниот стил на декорација и многу други детали што ќе ни помогнат да замислиме што точно сакате.
-Тоа создава вашиот простор во 3D (неразвиени) и ние ќе испрати mail 3D цртежи за да ги препознае и признае партиција, тогаш и распоредот ќе работат во 3D простор. Во текот на овој период, ние ќе останеме во контакт преку телефон и пошта да соработуваме тесно и да го добиете најдобриот резултат.
-Кога Проектот е подготвен, ќе добиете во 3D цртежи пошта првата фаза, а потоа, по прифаќањето на пакет по пошта да добивате папка на проектот кој ги содржи сите податоци потребни за спроведување на проектот (скици 2D со електрични и санитарни инсталации, цртежи 3D со мебел creat- скала цртежи создадени тавани, repartitioning, итн ofeta цена за материјали кои што се користат во материјалите на проектот ќе обезбеди директно). Сите промени што би сакале да се донесе предложениот проект ние не бараат дополнителни трошоци. Ние се задржи во допир и ние ќе ви помогнеме да се спроведе планот на проектот, така што крајниот резултат ќе биде токму онака како 3D проектот од страна на нашата подготвеност да се поддржи развојот на компанија која ќе работи и со обезбедување на материјалите што сте ги користеле во 3D проектот. Без оглед на типот на внатрешен дизајн проект ќе ја одберете (дома, вила, стан, хотел, ресторан, бар, продавница, медицинска клиника, салон за убавина фризер) се движиме до вашата локација, без дополнителни трошоци за дадената понуда на концептот на внатрешен дизајн 3d. Во заклучок, без разлика дали сте во Клуж Напока, Темишвар, Oradea, Arad, Сибиу и Хунедоара ќе плаќаат иста цена за дизајн на проектот како клиент во Букурешт, Констанца, Giurgiu, Calarasi, Галати, Tulcea, Крајова, Брасов и Прахова . Телефонски контакти: 0720.665.365


Firma_design_interior_case_clasice_ConstantaBirou_arhitectura_interior_ConstantaFirma_amenajari_interioare_case_vile_Constanta_Brasov_Ploiesti.Designer_interior_restaurante_baruri_cafenele_cluburi_Bucuresti_Constanta_Cluj_SibiuDesign_amenajari_interioare_restaurante_nunta_evenimente_Constanta_Galati_Bucuresti

Компанијата за услуги внатрешен дизајн, архитект нацрти 3d, за внатрешни работи, куќи класичен, модерен, цени од 17 евра метар (конечна понуда цена за проекти внатрешен дизајн се пресметува според бројот на квадратни метри изградени, бр. На соби изборот стил и сложеноста на проектот во рамките на имплементација) во Констанца, Букурешт, Плоешти, Брашов, Питешти, Галати.

Категорија член услуга внатрешен дизајн, внатрешен дизајн, компанија, канцеларија, куќа, класичен, модерен, куќа класичен внатрешен дизајн цени, ресторани, барови, кафулиња, хотели, хостели, продавници, благородна дизајн услуги за внатрешни работи, дизајнот, архитектурата 3d , Букурешт, Констанца, Брашов, Питести, Плоешти, Галати, Клуж, Темишвар, архитекти, за внатрешни архитекти постојано, постојано архитектура, дизајнери куќи архитект постојана цена.

Внатрешен дизајн цена - Архитект дизајнер на ентериер Букурешт - Внатрешен дизајн куќи Констанца

 • Дизајн внатрешни сала настани во Констанца


  детали:
 • Дизајн ентериер класичен стил куќа во Брашов


  детали:
 • Дизајн внатрешни класична куќа во Галац


  детали:
 • Модерен дизајн на ентериер во Бакау


  детали:
 • Внатрешен дизајн класичен куќа во Suceava


  детали:
 • Внатрешен дизајн класична куќа во Букурешт


  детали:
 • Дизајн ентериер стан 4 Букурешт соби


  детали:
 • Внатрешен дизајн класичен куќа Крајова


  детали:
 • Модерен ентериер со подот Констанца


  детали:
 • Внатрешен дизајн класичен стил куќа Трговиште


  детали:
 • Внатрешен дизајн куќа класичен стил Џурџу


  детали:
 • Модерна куќа за внатрешен дизајн во Урзичени


  детали:
 • Дизајн ентериер класичен Прахова луксузна куќа


  детали:
 • Внатрешен дизајн класичен куќа со Плоешти подот


  детали:
 • Внатрешен дизајн класичен стил куќа Констанца


  детали:

Бидејќи се гарантира успехот на проектот за внатрешен дизајн, повик за услуги на фирма за внатрешен дизајн е најдобрата одлука. Стилот за внатрешен дизајн е различен и има некои карактеристични елементи, и секој клиент сака да го обележи реновирањето или декорацијата на неговата куќа, стан или вила. Значи Нобл Внатрешен дизајн е совршен избор за дизајн на проекти насочени кон комерцијални (ресторан, бар, хотел, облека продавница, фризерски салон, медицинска клиника) или Rezindential (куќи, станови). Се лидери на пазарот од 2008 250 и со повеќе проекти на внатрешен дизајн и архитектонски спроведува голема во големите градови на Романија и Букурешт, Констанца, Брашов, Плоешти, Крајова, Giurgiu, Галати, Браила, Tulcea, Calarasi, Бакау, Suceava , Focsani, Васлуи, благородна внатрешен дизајн предлага клучните решенија и имплементација на проекти уникатен внатрешен дизајн. Секој простор во куќата или вилата во кој сакате да се вклопи мора да ги вклучи карактеристичните елементи на избраниот стил на внатрешен дизајн и да ги претставува вашите преференции за архитектура и внатрешен дизајн. Класичен стил на внатрешен дизајн бара хроматските отворен како дрвени мебел направен во Италија, дрво тротоарите и додатоци и бои избрани спектар на врвни производители и добавувачи во Европа. Масивните светилки како лустерот, па дури и декоративните корнизи и други вакви мали детали го доведуваат во првите редови префинетоста на класичниот внатрешен дизајн. Квалитетот на завршувањето ќе обезбеди трајност на материјалите кои се применуваат во овој тип на внатрешен дизајн и внатрешен дизајн. Се разбира, секој избор ќе се базира на финансиските можности и вкусовите на клиентот. Заедно со архитекти и дизајнери во Nobili Interior Design, клиентот ќе може да го прегледа проектот за внатрешен дизајн на 3D пред да биде имплементиран. Откако зелено светло ќе биде дадено, специјалистите ќе го започнат овој проект за внатрешен дизајн, консултирајќи се со клиентот во прашање во текот на целиот проект. Архитекти во дизајн и внатрешен дизајн фирма ќе се фокусира на игра повеќе функционален простор, како што сакаш да се организира една куќа, стан, хотел, ресторан, продавница или салон за убавина. Nobili Interior Design е талентиран тим чии специјализирани услуги се извонредни, а крајниот резултат ќе ве изненади. Испратете ни преку е-пошта (nobilidesign [@] gmail.com) 2d скици и неколку зборови за тоа како сакате да го покажете вашиот дом или бизнис. Проценети трошоци за внатрешен дизајн услуги цена: Внатрешен дизајн класичен стил куќи цена 16-22 евра sq ft ft без ДДВ. Внатрешен дизајн модерен стил куќи цени од 15 да 19 евра sq ft ft без ДДВ. Внатрешен дизајн малопродажни цени на просторот 14 - 25 евра квадратни без ТВА. Вкупната цена на дизајнот на ентериер се разликува според избраниот стил, поделбата и бројот на собите, сложеноста и барањата на проектот. Контакт дизајнер дизајнер на ентериер Габриела Нехифор.

Нашиот внатрешен дизајн зависи од потребите на клиентите и специјалист архитект визија. Со тим од специјалисти се состои од архитект, дизајнер на ентериер, екстериер, дизајнер на мебел се наоѓа зад секој проект ќе добиваат најдобрите совети и решенија за внатрешен дизајн на куќа, стан или куќа, без оглед на градот каде се наоѓате. Цените 3D внатрешен дизајн проект започнува во 17 евра / квадратни метри, кои се разликуваат во зависност од областа на соби, број на соби треба да се постави и се разбира на внатрешен дизајн избор. Секој стил на дизајн бара тимска работа, соработка и совети од експерти во оваа област.

Ако сте дошле до заклучок дека сакате да ги користите услугите на фирма за внатрешен дизајн и архитектура на ентериери да се создаде совршено организиран и елегантен простор, ние сме подготвени да ви понудиме нашето искуство и креативност во развојот на проекти за внатрешен дизајн за станбени и комерцијални ентериери. специјалисти Nobili внатрешен дизајн ќе ви помогне да сонувате за идеална куќа, стан, ресторан, кафе, продавница, хотел или канцеларија. При дизајнирање на проект за внатрешен дизајн, ги земаме предвид целите, буџетите, роковите и финансиските можности на нашите клиенти. Ние заеднички ќе ги одредиме начините на усогласување на проектот за внатрешен дизајн и времето на имплементација до внатрешен дизајн во зависност од сложеноста на проектот и достапноста на вашиот работен процес, ние сме на располагање за да се објасни на добрите и лошите страни на различни стилови (класичен, модерен, Медитеранот, еклектична, скандинавските), што значи различни скици презентирана улогата на поправки и дизајн и време на имплементација, технички и практични карактеристики на материјалите вклучени во проектот за внатрешен дизајн. За нас, нов дизајн на проектот е комбинација на креативноста и професионализмот, имагинација и искуство. Развивање на внатрешен дизајн проекти за класична вили или модерни куќи со поткровје кат, кој може да се спроведе, па можете да ги купите сите материјали содржани во внатрешен дизајн проекти 3d директно од страна на нашата компанија. Нашите дизајнери не само што ќе обезбеди 3d слики за внатрешни работи, кои потоа ќе се покаже да биде едноставна слика која не може да се направи. Работа со Нобл Ентериери, ќе се добие во внатрешноста направени во согласност со 3d поглед преку стекнување на материјали за внатрешни увезени од нас од водечките производители од Италија, Шпанија, Германија, Австрија и Франција. Прегледај проекти од портфолио внатрешен дизајн на домот.

архитект bukarest цена | дизајнер на ентериер постојана цена | дизајнер на ентериер Bukarest цени | внатрешен дизајн bucuresti цени | внатрешен дизајн куќи bucuresti | хотел за внатрешен дизајн | канцеларија архитектура bucuresti | продавници за внатрешен дизајн | внатрешен дизајн bucuresti | фризер за внатрешен дизајн | проекти за внатрешен дизајн | внатрешен дизајн салон за убавина | Бизнис во Букурешт | внатрешни фирми за дизајн бухарест | дизајнер на ентериер Крајова цени | архитект краиова прет | архитект постојана цена | архитект cluj napoca | архитект ploiesti pret | архитектонски брасова цени | цени за внатрешен дизајн | ресторани за внатрешен дизајн | модерен ентериер | внатрешен дизајн класичен куќи | ресторани за внатрешен дизајн | архитект pitesti цени | архитект браила цени | архитект galati цени | внатрешен дизајн хотелска соба | фирми архитектура внатрешни работи | дизајнер за внатрешни работи | цени за внатрешен дизајн | архитект внатрешен дизајн bucuresti | цврст внатрешен дизајн | апартмани за внатрешен дизајн | внатрешен дизајн вила | внатрешен дизајн куќи | внатрешен дизајн на комерцијални простори | дизајнер на ентериер постојани цени | дизајнер на ентериер постојани цени | внатрешен дизајн постојан | дизајнер на ентериер постојана цена | дизајнер за внатрешни работи timisoara цена | дизајнер на ентериер клю цена | студио за внатрешен дизајн | | спална мебел италија.телефон : 0720665365

Е-пошта : nobilidesign [@] gmail.com

Веб-страница : nobili-interior-design.ro


Ние се реализираат проекти за архитектура, внатрешен дизајн, ентериер, ставови 3d, рендерирање компании (канцеларии, хотели, бутици, ресторан, салон свадба, бар, фризер, медицинска клиника, козметика, градинка, болница, продавница, изложбен салон). Во категоријата на станбени внатрешен дизајн може да се спроведуваат проекти за внатрешни работи во 3D за куќа, вила, стан, студио, класичен модерен дизајн, Медитеранот цена од 20 евра по квадратен метар во сите земји и градови во Романија, каде што може да се развие персоналните проектот внатрешен дизајн, внатрешен дизајн куќа компанија Нобл дизајнот на ентериер: Букурешт, сектор 3, 2 сектор, секторот 4, 5, 6, Илфов, Otopeni, Baneasa, Pipera, Констанца, Мангалија, Eforie Nord, Наводари, Мамаја Nord, Црна Вода, Medgidia, Питести, Аргес, Giurgiu, Крајова, Александрија, Телеорман, Слатина, Трговиште, Calarasi, Ialomiţa, Urziceni, Slobozia, Fetesti, Браила, Tulcea, Галати, Бузау, Ramnicu Sarat, Focsani, Вранчеа, Piatra Neamt, Бакау, Barlad, Васлуи, Иаси, Suceava, Botosani.

https://nobili-design.ro | https://gresie-faianta.nobili-design.ro | https://blog.nobili-design.ro | https://www.nobili-interior-design.ro | https://mobila-italia.nobili-design.ro | https://www.nikydecor.ro | https://nobili-design.com | https://istanbul.nobili-design.com | https://london.nobili-design.com | https://www.nobili-interior-design.ro/design/design-interior-case| https://www.nobili-interior-design.ro/proiecte/firme-design-interior-bucuresti | https://www.nikydecor.ro/piele-naturala | https://www.nikydecor.ro/fete-de-masa

Оваа страница користи колачиња.

Со продолжување на навигацијата, вие се согласувате со користењето на оваа информација. Прочитај повеќе ...

Прифати!

Политика за колачиња

1. Политика за употреба на колачиња

Оваа политика се однесува на колачиња и веб страни кои ги води nobili-interior-design.ro

2. Кои се Колачињата?

На Cookie е мал фајл кој се состои од букви и бројки кои ќе се чуваат на вашиот компјутер или други мобилни терминалната опрема на корисникот кој е пристап на Интернет. Колачето е инсталиран по барање издадени од страна на веб серверот на прелистувач (Internet Explorer на пример, Хром) и е целосно "пасивно" (не содржи вируси или spyware, и не може да се пристапи на информации на вашиот хард корисникот возачот) .

3. За што се користат Колачињата?

Овие датотеки го прават тоа можно да се препознае корисник терминал и презентирање на релевантни содржина на начин прилагоден на корисникот параметри. Колачињата им обезбеди на корисниците пријатен бараат искуство и поддршка на нашите напори за да се обезбеди удобност: Исто така се користи во изработка на анонимни, збирни статистички податоци кои ни помагаат да се разбере како еден корисник добива нашата веб-сајтови, што ни овозможува да се подобри нивната структура и содржина, со исклучок на личната идентификација на корисникот.

4. Кои Cookies ги користиме?

Ние користиме два вида на колачиња: по сесија и фиксни. Последни се привремени датотеки што остануваат во терминалот на корисникот до крајот на сесијата или затворање на апликацијата (веб-прелистувачот). Фиксните датотеки остануваат на терминалот на корисникот за некое време во параметрите на Cookie или додека тие не се избришат рачно од страна на корисникот.

5. Како се користат колачињата од оваа страница?

Посетата на оваа веб-локација може да содржи колачиња за целите на:

Колачиња за ефикасноста на сајтот
Посетителите ги анализираат колачињата
Колачиња за геотаргетирање
Снимање колачиња
Колачиња за рекламирање
Колачињата на рекламодателите

6. Дали работат Колачињата за лични податоци?

Самите колачиња не бараат лични информации да се користат и во повеќето случаи лично не ги идентификуваат корисниците на Интернет. Личните податоци собрани преку употреба на Колачињата можат да се собираат само за олеснување на одредени кориснички функции. Ваквите податоци се шифрираат на начин кој им овозможува на неовластени лица пристап до нив.

7. Избришете колачиња

Општо земено, апликацијата што се користи за пристап до веб-страници ви овозможува да ги зачувате колачињата на терминалот по дифолт. Овие поставки може да се менуваат на таков начин што автоматската администрација на Колачињата е блокирана од веб-прелистувачот или корисникот е информиран секогаш кога колачињата се испраќаат до неговиот или нејзиниот терминал. Детални информации за можностите и начините за управување со колачиња може да се најдат во полето за поставувања на апликацијата (веб-прелистувачот). Ограничувањето на употребата на Колачиња може да влијае на одредени функции на веб-страницата.

8. Зошто се важни интернет-колачињата?

Колачињата се централен фокус на ефикасниот интернет, помагајќи да се генерира пријателско искуство во прелистувањето и приспособено кон преференциите и интересите на секој корисник. Отфрлањето или оневозможувањето на колачиња може да направи некои локации неупотребливи.
Одрекувањето или оневозможување колачиња не значи дека веќе нема да добивате онлајн рекламирање - но тоа нема да биде во можност да се земе во предвид вашите желби и интереси, што беше потврдено од страна на прелистување однесување.
Примери за важни употреби на колачиња (за кои не е потребна автентикација на корисник преку сметка):

Содржина и услуги скроени според корисничките параметри - категории на производи и услуги.
Понуди прилагодени на интересите на корисниците - задржување на лозинки.
Вчитајте филтри за заштита на деца за содржина на Интернет (опции за семејниот режим, безбедни функции за пребарување).
Ограничете ја фреквенцијата на рекламирање реклами - ограничете го бројот на ГЁ на рекламата за одреден корисник на страницата.
Обезбедете посоодветно рекламирање за корисникот.
Мерење, оптимизација и анализатор карактеристики - како што се потврдува одредено ниво на сообраќај кон веб-сајт, кој тип на содржина се гледа и како корисник пристигнува на веб-сајт (на пример, од страна на пребарувачите директно од други веб-сајтови итн.) Веб-страниците ги извршуваат овие анализи за нивната употреба за да ги подобрат локациите во корист на корисниците.

9. Безбедност и прашања поврзани со приватноста

Колачињата не се вируси! Тие користат обични текстуални формати. Тие не се составени од парчиња код, така што тие не можат да се извршуваат или автоматски да се извршуваат. Следствено, тие не можат да се дуплираат или да се реплицираат на други мрежи за да извршат или повторно да се реплицираат. Бидејќи тие не можат да ги извршуваат овие функции, тие не можат да се сметаат за вируси.
Колачињата сè уште може да се користат за негативни цели. Бидејќи ги чува информациите за корисничките преференции и историјата на прелистување, и на одредена страница и на неколку други сајтови, колачињата може да се користат како форма на шпионски софтвер. Многу анти-шпионски производи се свесни за ова и постојано ги маркираат колачињата за да бидат избришани во постапките за отстранување / скенирање на анти-вирус / анти-шпионски софтвер.

Општо земено, прелистувачите имаат вградени поставувања за приватност кои обезбедуваат различни нивоа на прифаќање на колачиња, рок на траење и автоматско бришење откако корисникот посетил одредена локација.
Други безбедносни проблеми поврзани со колачиња:
Бидејќи заштитата на идентитетот е многу важна и е право на секој интернет корисник, препорачливо е да знаете кои проблеми можат да создадат колачиња. Затоа што преку нивните постојано пренесува двонасочна информации помеѓу прелистувачот и веб-сајт, ако на напаѓачот или неовластено лице интервенира за време на пренос на податоци, информации содржани во куки може да бидат пресретнати.
Иако многу ретко, ова може да се случи ако прелистувачот се поврзува со серверот користејќи нешифрирана мрежа (на пр. Необезбедена WiFi мрежа).

Други напади врз основа на колачиња вклучуваат лоши поставки за колачиња на сервери. Ако веб-страницата не бара прелистувачот да користи само шифрирани канали, напаѓачите можат да ја користат оваа ранливост за да ги спречат прелистувачите да испраќаат информации преку несигурни канали. Напаѓачите потоа ги користат информациите за неовластен пристап до одредени локации. Многу е важно да се биде внимателен при изборот на најсоодветен начин за заштита на личните податоци.

Совети за безбедна и одговорна навигација базирана на колачиња.


Поради нивната флексибилност и фактот дека повеќето од најпосетените сајтови и најголемите користат колачиња, тие се речиси неизбежни. Оневозможувањето на колачиња нема да му дозволи на корисникот да пристапи до најпопуларните и користените сајтови, вклучувајќи ги и Youtube, Gmail, Yahoo и други.
Еве неколку совети кои можат да ви помогнат да се движите безбедно со колачиња:

Приспособете ги поставките на вашиот прелистувач за колачиња за да го одрази удобно ниво за вашата безбедност на колачиња.
Ако не ви пречи cookies и вие сте единствената личност која го користи вашиот компјутер, можете да поставите датуми на истекување за да ја зачувате вашата историја на прелистување и лични податоци за пристап.
Ако го споделувате пристапот на вашиот компјутер, можете да го разгледате поставувањето на прелистувачот за да ги избришете вашите индивидуални податоци за преглед секој пат кога ќе го затворите вашиот интернет пребарувач. Ова е начин да пристапите до сајтовите што поставуваат колачиња и да ги избришете сите деловни информации кога ќе ја затворите сесијата на прелистување.
Инсталирајте и постојано надградба на вашите антиспајверски апликации.

Многу од апликациите за откривање и спречување на шпионски софтвер вклучуваат откривање на напади на сајтови. Ова го спречува прелистувачот да пристапува до веб-страниците кои можат да ги искористат пропустите на прелистувачот или преземаат опасен софтвер.
Осигурајте се дека вашиот прелистувач е секогаш актуелен.
Многу од нападите на колачи се експлоатираат со искористување на слабостите на старите верзии на прелистувачи.

Колачињата се насекаде и не можат да се избегнат ако сакате да уживате во пристапот до најдобрите и најголемите веб-страници на Интернет - локални или меѓународни. Со јасно разбирање на тоа како тие работат и придобивките што ги носат, може да ги преземете потребните безбедносни мерки за да може да пребарувате со доверба на интернет.
Оневозможувањето и одбивањето да примаат колачиња може да направи некои локации да бидат неостварливи или тешко да се посетат и користат. Исто така, одбивањето да прифатите колачиња не значи дека нема да добиете / да видите онлајн рекламирање повеќе.
Можно е да го поставите прелистувачот така што овие колачиња повеќе не се поддржани или можете да го поставите прелистувачот да прифаќа колачиња од одредено место. Но, на пример, ако не сте регистрирани користејќи колачиња, нема да можете да оставите коментари.

Сите современи прелистувачи нудат можност за промена на поставките за колачиња. Овие поставки обично се наоѓаат во менито "опции" или "преференции" на прелистувачот.

Заштита на лични податоци

Согласно барањата од Законот бр. 677 / 2001 заштита на поединците во однос на обработката на личните податоци и слободното движење на тие податоци, изменет и дополнет и Законот. 506 / 2004 однос на обработката на личните податоци и приватноста на електронските комуникациски сектор nobili-interior-design.ro на операторот на личните податоци, потребно е да управуваат со безбедно и само за определени цели на личните податоци ќе ги дадете за себе или за другите. Податоците се собираат за преработка поврзани производи и услуги понудени од страна на операторот, како да ве контактираме (по пошта, факс, текстуални пораки или телефон) се зачлениш на нашиот придонеси во врска со понудата на стоки или услуги кои ги нудиме . Одјавувањето може да се направи во секое време со пристап до врската за отпишување во секоја е-пошта за да ги презентираме нашите понуди и промоции. Регистрираните информации се наменети за употреба од страна на операторот и може да се достават само до следниве корисници: вие или договорните партнери на операторот. Нашата веб-страница користи колачиња за следење на активноста и сообраќајот.

Безбедност на податоците

nobili-interior-design.ro посвети посебно внимание на безбедноста на пренесените податоци. Ние ги почитуваме општоприфатените стандарди за заштита на личните податоци и податоците за идентитетот кои ни се пренесуваат и за време и по преносот. Сепак, не е метод на пренос на податоци преку интернет или метод на складирање на нив во електронската средина е безбедно 100%. За оваа причина, ве молиме да не внесете податоци за нивната кредитна картичка форми на нашата веб страница, освен ако кредитна картичка детали се наведени како обврзувачки.